Cb dna Cytologia cienkowarstwowa + badanie cintec plus p16/ki-67

Chwilowo brak oferty dla tego produktu

Badanie polega na wykonaniu cytologii cienkowarstwowej i testu CUNtec PLUS p16/Ki-67 z jednego materiału.

Cytologia LBC jest badaniem opartym na progresywnej technologii cienkowarstwowej, dzięki której otrzymany w badaniu obraz jest bezspornie staranniejszy w sytuacji klasycznego badania cytologicznego. Cytologia LBC w ostatnich latach wypiera tradycyjne metody cytologiczne na całym świecie, dając pacjentowi komfort skrupulatnie tworzonego badania.

CINtec PLUS p16/Ki67 to test wyłapujący zmiany nowotworowe na poziomie komórkowym we wczesnym stadium ich rozwoju. Pozwala zidentyfikować komórki z zaburzonym cyklem komórkowym, spowodowanym infekcją wysoko okogennym wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Pozwala zaobserwować zmiany tam, gdzie rutynowe badanie cytologiczne nie dostarczyło wystarczających danych (ASCUS lub LSIL). ASCUS to atypowe komórki nabłonka płaskiego o nieokreślonym znaczeniu, LSIL- zmiany niedużego stopnia w komórkach nabłonka płaskiego.

Badanie p16/Ki67 jest testem immunologicznym opierającym się na przeciwciałach monoklonalnych skierowanych przeciwko białku p16 w preparatach cytologicznych. Dodatkową zaletą testu jest występowanie drugiego markera - białka proliferacji komórkowej Ki67. Badanie cechuje wysoka czułość i swoistość.

Materiał do badań: wymaz z kanału szyjki macicy zawieszony w podłożu CytoFast
Sposób przesyłania: temp. Otoczenia
Metodyka badań: cytologia cienkowarstwowa, technika immunocytochemiczna
Czas realizacji: 14 dni roboczych

    • Producent: CB DNA
    • Kategoria: Pozostałe zdrowie intymne

Powiązane produkty