Dunlop SP Sport BluResponse 195/65 R15 91 H

Najtańsza oferta
Falken FALKEN AS200 175/70 R14 88 T XL - E, C, 2, 70DB 175/70 R14 88 T
od 177,59 zł
Zobacz ofertę
DUNLOP 195/65R15 SP SPORT BLURESPONSE 91H B A 68 ) - Ekspresowa dostawa! ROK PRODUKCJI: 2017
od 192,99 zł
Zobacz w sklepie
Falken FALKEN AS200 175/70 R14 88 T XL - E, C, 2, 70DB 175/70 R14 88 T
od 177,59 zł
Zobacz w sklepie
Dunlop SP Sport Blueresponse 195/65 R15 91 H
od 200,55 zł
Zobacz w sklepie
Dunlop SP Sport Bluresponse 195/65R15 91 H rok produkcji: 2017
od 205,00 zł
Zobacz w sklepie
DUNLOP Sport BluResponse 195/65 R15 91 H
od 210,58 zł
Zobacz w sklepie
Dunlop SP Sport Blueresponse 195/65 R15 91 H
od 223,36 zł
Zobacz w sklepie
Dunlop Sp Sport Bluresponse 195/65R15 91H opona letnia osobowa ( B, A, 1), 68dB )
od 226,00 zł
Zobacz w sklepie

Dunlop Sp Sport Bluresponse 195/65R15 91H opona letnia osobowa

etykieta; ( B, A, 1), 68dB )

Dunlop Sp Sport Bluresponse ( TECHNOLOGIE )

1. Asymetryczny wzór bieżnika.

Asymetryczna budowa bieżnika sprawia, że opona lepsze prowadzenie i pokaźniejszą odporność na aquaplaning. Ciągłe centralne żebro ulepsza stabilność i precyzję jazdy. Asymetryczne rozmieszczenie rowków ulepsza przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni.

zalety; lepsze zachowanie w jeździe na wprost i na zakrętach, pokaźniejsza wytrzymałość na aquaplaning.

2. Spłaszczony profil bieżnika.

Opony Dunlop nowej generacji mają bardziej płaski profil bieżnika oraz o 4-8% obszerniejszy (zależnie od wymiaru i rodzaju) obszar styku opony z nawierzchnią. Obszerniejsza powierzchnia styku dostarcza kierowcy więcej danych z nawierzchni i gwarantuje większą stabilność, dzięki czemu opony reagują szybciej i bardziej starannie.

mocne strony; Poprawa stabilności i precyzji kierowania, mniejsze ścieranie krawędzi i stopy opony, nadzwyczajna stabilność i precyzja w trakcie pokonywania zakrętów, najkorzystniejsza przyczepność na suchej nawierzchni.

3. Bieżnik wielokątowy (Multi Radius Tread).

Bieżnik wielokątowy wykorzystuje dziesięć różnorodnych promieni, co gwarantuje pokaźniejszą precyzję prowadzenia. Taka konstrukcja sprawia szczególnie równomierne rozkładanie się ciśnienia na całej powierzchni styku opony z nawierzchnią. Efekt to łagodniejsze wchodzenie w zakręt z prostej, co zezwala na staranniejsze i progresywne reagowanie.

zalety; istotnie udoskonalona kontrola nad zmianą powierzchni kontaktu opony z jezdnią we wszelkich warunkach, lepsze wyczucie drogi w trakcie jazdy na suchych i mokrych nawierzchniach oraz obszerniejsza kontrola przy pokonywaniu zakrętów.

4. Specjalny system osadzania obręczy.

Wzmacnia połączenie opony z felgą, rozszerzając precyzję prowadzenia. Analogicznie jak dłoń trzymająca kierownicę, połączenie to udoskonala kontrolę nad pojazdem i gwarantuje niezwykle dużo danych o drodze..

mocne strony; ulepszone czucie drogi, pokaźniejsza stabilność i precyzja jazdy.

5. Zmienna proporcja powierzchni płaskich i wypukłych.

Asymetryczna kompozycja bieżnika ze zróżnicowaną proporcją obszarów płaskich i wypukłych sprawia, iż opona jest wyjątkowo odporna na aquaplaning. Masywny zewnętrzny bark szybkie i pozbawione drgań odprowadzanie wody, a równocześnie genialne utrzymanie na zakrętach.

zalety; Wysoka niepodatność na aquaplaning; ulepszony kontakt z jezdnią; obszerniejsza stabilność przy pokonywaniu zakrętów i precyzja sterowania.

6. Ochraniacz Felgi (MFS) System ochrony felgi.

Gumowy profil biegnie po obwodzie opony i est umiejscowiony nisko, na bocznej ścianie, powyżej felgi. Formuje on ochronną strefę buforową.

zalety; chroni felgi aluminiowe przed uszkodzeniami spowodowanymi otarciami o krawężnik.

7. Bezszwowa opaska nylonowa (JLB).

technologia hybrydowej osnowy ograniczająca zniekształcenia na obwodzie opony przy dużych prędkościach.

zalety; genialna stabilność podczas szybkiej jazdy, płynne i równomierne zużycie.

wyśmienite atrybuty na mokrej nawierzchni;

Opona Sport BluResponse mieści specjalną mieszankę polimerową, gwarantującą szczególnie prawidłową przyczepność i prowadzenie na mokrej nawierzchni. Szerokie centralne rowki bieżnika momentalnie usuwają wodę spod czoła opony, redukując wystąpienie zjawiska aquaplaningu.

 • Krótka droga hamowania;

  Klocki bieżnika pozwalające na krótszą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Zaprojektowane do szybkiej, energicznej jazdy, te w dodatku wzmocnione bloki bieżnika zwiększają kontakt z nawierzchnią podczas hamowania.

 • kompozycja zniżająca zużycie paliwa;

  Dunlop Sport BluResponse znamionuje się aerodynamicznym kształtem i specjalną mieszanką redukującą liczba produkowanego ciepła, co pozwala zmniejszyć opory toczenia o 30% w porównaniu z poprzedniczką*. ETo przekłada się na oszczędność na kosztach paliwa rzędu 100 euro rocznie**.

 • Niski poziom hałasu;

  Zamknięte rowki w barku opony odpowiadają za tłumienie emisji hałasu i redukcję odbieranego poziomu hałasu zewnętrznego.

  *W porównaniu ze średnimi osiągami czterech głównych konkurentów i poprzedniczki. Wymiar opon: 205/55R16 91V; samochód testowy: VW Golf; miejsce: Mireval (FR), Papenburg (D) i Garching (D); raport nr 76249744

  **Oszczędność paliwa w oparciu o szacowane zmniejszenie zużycia paliwa o 5% w stosunku dośredniego rocznego przebiegu 14 000 km, w porównaniu z poprzednikiem, oponą SP FastResponse, przy przeciętnej cenie za litr 1,59 € i zużyciu paliwa 9 litrów. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od – ale nie tylko – warunków drogowych i pogodowych, stylu jazdy, warunków zużycia, wymiaru opon, ciśnienia w oponach i właściwości pojazdu. Wartość bezołowiowego paliwa 1,59/l € w oparciu o przeciętne ceny paliwa z października 2012 r. We Francji. Źródło: Komisja Europejska (www.energy.eu)

  • Producent: Dunlop
  • Kategoria: Opony letnie
  • Szerokość przekroju: 195
  • Wysokość profilu: 65
  • Średnica osadzenia: R15
  • Indeks nośności: 91
  • Indeks prędkości: H
  • Typ pojazdu: osobowy
  • Poziom emisji hałasu: 68 dB
  • Efektywność paliwowa: B
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni: A
  • Mocne strony: niski poziom hałasu, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, oszczędność paliwa