Nikon D810

Najtańsza oferta
Nikon D810 Body
od 10 550,03 zł
Zobacz ofertę
Nikon D810 Body
od 10 550,03 zł
Zobacz w sklepie
Nikon D810 (body) Przy zakupie tego artykułu otrzymasz nasz bestseller Cewe Fotoksiążkę o wartości 135zł
od 11 399,00 zł
Zobacz w sklepie
Nikon D810 (body) NPS* + Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED N -SD* + Torba Vanguard Vojo 28 (czarna)
od 18 949,00 zł
Zobacz w sklepie
Nikon D810 (body) NPS* + Nikkor AF-S 24-70mm f/2.8G ED N -SD* + Akumulator Nikon EN-EL15
od 18 999,00 zł
Zobacz w sklepie
*Informujemy, iż sprzedaż artykułów Nikon w ramach Selektywnej Dystrybucji dokonywana jest tylko na rzecz użytkowników końcowych, bez możliwości wprowadzania zakupionego towaru do dalszego obrotu handlowego poprzez Nabywcę w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej


Profesjonalna lustrzanka cyfrowa D810 ma pełnoklatkową matrycę o rewelacyjnej rozdzielczości 36,3 mln. Pikseli. Zaopatrzona w doskonaloną matrycę formatu FX, ultraszeroki zakres czułości ISO i procesor obrazu EXPEED 4. Wysoka skuteczność autofokusa, tryb fotografii seryjnych z prędkością do 7 kl./s, a także możliwość nagrywania filmów Full HD 1080/60p pozwalają uchwycić każdą scenę z niezwykłą precyzją. Opracowany w firmie Nikon system Picture Control 2.0 proponuje rozciągliwe funkcje przetwarzania i optymalizacji obrazu w aparacie.

Mistrz wysokiej rozdzielczości

Nikon D810 pozostał wyposażony w całkowicie nową matrycę formatu FX o najwyższej w swojej klasie rozdzielczości 36,3 mln pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego. Ponadto, model Nikon D810 jest pierwszą cyfrową lustrzanką jednoobiektywową, w której zakres natywnej czułości rozpoczyna się już od wartości ISO 64 - co pozwala wykonywać bardziej wyraźne fotografie przy jasnym świetle - a kończy na wartości ISO 12800. Zakres ten można powiększyć do odpowiednika ISO 32-51200. Procesor przetwarzania obrazu EXPEED 4 - znany z modelu D4S - wyraźnie podnosi ogólną produktywność aparatu. Korzysta on z nowych, innowacyjnych algorytmów, które obszerniejszą płynność przejść tonalnych i nadają ujęciom niezwykłą głębię w całym zakresie czułości. Rozwiązania te powodują, że Nikon D810 zagwarantuje najwyższej jakości obrazu, jednocześnie w przypadku zdjęć, jak i filmów Full HD.

prędkość działania, jakość obrazu i uniwersalność

Dzięki powiększonej prędkości fotografowania w trybie zdjęć seryjnych oraz 51-polowemu systemowi autofokusa Multi-CAM 3500FX Nikon D810 pozwala wykonywać fotografie w pełnej rozdzielczości z maksymalną szybkością 5 kl./s, zaś w trybie kadrowania w formacie DX aparat pozwala na rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 15,3 mln pikseli z prędkością do 7 kl./s.

Nowy tryb wyboru pola AF z grupy opracowany poprzez firmę Nikon usprawnia fotografowanie stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego lub rozpraszającego tła, pozwalając błyskawicznie je namierzyć i oddzielić od otoczenia. Nowy mechanizm migawki/lustra utrzymuje zrównoważony obraz w wizjerze i ogranicza do minimum czas jego przesłonięcia przy seryjnym fotografowaniu. Zastosowanie elektronicznej migawki minimalizuje z kolei wewnętrzne drgania i ogranicza ryzyko rozmycia śladowych szczegółów. Ponadto, Nikon D810 obsługuje format RAW w rozmiarze S, który umożliwia zapis nieskompresowanych 12-bitowych plików NEF z płynnymi przejściami tonalnymi, przyspiesza przesyłanie oraz usprawnia proces ich obróbki.

Swoboda filmowania

Nikon D810 to aparat opracowany także z myślą o najistotniej wymagających operatorach. Lustrzanka rejestruje filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) z prędkością 50p/60p, tworząc nagrania odznaczające się niskim poziomem szumów, zredukowanym skutkiem mory i naturalnymi kolormi. Nikon D810 pozwala kadrować jednocześnie w formacie FX, jak i DX, zagwarantuje czysty, nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI i umożliwia jednoczesne nagrywanie filmów w pełnej rozdzielczości z użyciem aparatu oraz zewnętrznego urządzenia nagrywającego. Czułość można ustawić w zakresie od ISO 64 do odpowiednika wartości ISO 51200 w trybie M, a funkcja auto ISO pozwala określić maksymalną wartość ISO, jaka ma być stosowana przy samoczynnym doborze czułości. Opracowana przez producenta Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, dystorsję i migotanie powstające przy filmowaniu z wykorzystaniem wysokich czułości. Aby ułatwić pracę operatorom, w trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych monitor starannie wskazuje takie pola przy pomocy "zebry". Zaawansowane opcje sterowania nagrywaniem dźwięku obszerniejszą elastyczność i możliwości kontroli jego jakości. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio skrupulatną, niezależną regulację stopni dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat pozwala również na wybór zakresu dźwięku (duży/głos), a także redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą zaimplementowanego mikrofonu.

Nieograniczona kreatywność

Nikon D810 pozostał wyposażony w nowo wprowadzony przez producenta Nikon system Picture Control drugiej generacji. Dostarcza on cennych narzędzi, przydatnych jednocześnie w trakcie fotografowania, jak i na dalszym etapie pracy. Rozwiązanie to daje pełną kontrolę nad wyostrzaniem fotografii, kontrastem, jasnością, odcieniem, transparentnością i nasyceniem. Nowy zestaw ustawień "Równomierne" pozwala zachować wszystkie detaly i znaczny zakres tonalny zarówno w światłach jak i w cieniach, gwarantując swobodę późniejszej obróbki. Świeże ustawienie "klarowność" umożliwia staranne dobranie kontrastu w celu odwzorowania małych szczegółów.

w dodatku, Nikon D810 zaopatrzono w monitor o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów, który pozwala dostosować balans oraz jasność do osobistych preferencji. Nowy podgląd na żywo "Zoom podzielonego obrazu", umożliwiający dokładne poziomowanie aparatu i sprawdzanie ostrości kadru na wyświetlaczu, wspaniale nadaje się do fotografowania architektury i artykułów.

Zawodowi fotografowie docenią także brak ograniczeń w liczbie zdjęć seryjnych zapisywanych w formacie JPEG, co pozwala wytwarzać niezwykłe zdjęcia w technologii rysowania światłem.

System Total Digital Imaging System

duża gama fachowych obiektywów NIKKOR pozwoli w pełni zastosować możliwości drzemiące w 36,3-megapikselowej matrycy wykorzystanej w modelu Nikon D810. Dzięki świetnej zdolności rozdzielczej, obiektywy NIKKOR spełniają oczekiwania każdej dziedziny fotografii. Na dodatek, aparat współpracuje z kreatywnym systemem oświetlenia firmy Nikon, obejmującym sporo wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie lub poza nim.
Informujemy, iż sprzedaż towarów Nikon w ramach Selektywnej Dystrybucji dokonywana jest jedynie na rzecz użytkowników końcowych, bez możliwości wprowadzania zakupionego towaru do dalszego obrotu handlowego przez Nabywcę w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.

Podsumowanie najważniejszych funkcji:

- Nowa matryca formatu FX o rozdzielczości 36,3 mln pikseli: gwarantuje najwyższą detalowość zdjęć i dużą swobodę przy kadrowaniu.
- Ultraszeroki zakres czułości ISO: zakres czułości ISO 64-12800, rozszerzalny do odpowiednika ISO 32-51200.
- Tryb zdjęć seryjnych z prędkością do 7 kl./s: zezwala na realizowanie fotografii w pełnej rozdzielczości z maksymalną prędkością 5 kl./s albo zdjęć w rozdzielczości 15,3 mln pikseli z szybkością do 7 kl./s w trybie kadrowania w formacie DX.
- EXPEED 4: nieprzeciętna dotąd produktywność aparatu.
- Wysoka produktywność mechanizmu autofokusa: 51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX z możliwością wyboru 9-, 21- lub 51-polowego AF działa nawet przy poziomie oświetlenia -2 EV (ISO 100, 20°C).
- Tryb wyboru pola AF z grupy: zagwarantuje szybkie namierzanie obiektów i pozwala je oddzielić od otoczenia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
- Funkcja nagrywania filmów D-Movie w rozmaitych kadrach: pozwala na nagrywanie filmów w formatach FX i DX z rozdzielczością Full HD (1080p) i szybkością 50p/60p. Podczas filmowania można ustawić czułość ISO 64 albo wyższą i sterować czasem otwarcia migawki, wartością przysłony i poziomem dźwięku.
- Obsługa formatu RAW w wymiarze S: umożliwia zapis nieskompresowanych 12-bitowych plików NEF z płynnymi przejściami tonalnymi, co przyspiesza przesyłanie i usprawnia cykl ich obróbki.
- Ustawienia Picture Control 2.0: zestaw ustawień "Równomierne" zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki i ułatwia obróbkę, a ustawienie "przezroczystość" pozwala precyzyjnie określić poziom detalowości.
- nieprzeciętna ostrość: nowa architektura migawki/lustra i opcja elektronicznej migawki gwarantują najwyższy poziom ostrości.
- Monitor z regulacją barw: ekran LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z powłoką przeciwodblaskową i układem pikseli RGBW pozwala na dowolną regulację balansu kolorów i jasności.
- Zoom podzielonego obrazu na wyświetlaczu w trybie podglądu na żywo: umożliwia staranne poziomowanie aparatu i sprawdzanie ostrości. Przystępny po naciśnięciu przycisku "i" na aparacie.
- Szybka i trwała migawka: migawka z kompozytu z włókien kevlarowych i węglowych znamionuje się opóźnieniem wynoszącym 52 ms, przeciętnyą trwałością wynoszącą 200 000 wyzwoleń, czasami otwarcia migawki od 1/8000 s do 30 s i czasem synchronizacji z błyskiem do 1/250 s.
- Nieograniczona liczba fotografii seryjnych: aparat zezwala na zapis niezliczonych plików w formacie JPEG, co pozwala tworzyć niezwykłe fotografie w technice rysowania światłem.
- Akumulator EL-15 o wysokiej obszerności: ultrakompaktowy, lekki akumulator litowo-jonowy o objętości 1900 mAh (7 V). Pozwala zarejestrować do 1200 zdjęć po każdorazowym naładowaniu.
- Nośniki danych: płynność pracy dzięki dwóm gniazdom kart pamięci. Jedno gniazdo obsługuje szybkie karty CF zgodne ze standardem UDMA 7, a drugie pozwala korzystać z szybkich kart pamięci SD o wielkiej obszerności zgodnych ze standardami SDXC i UHS-I.
- Trwała pokrywa z lekkiego stopu magnezowego: dzięki dokładnemu zabezpieczeniu obudowy przed wpływami atmosferycznymi i kurzem aparat D810 jest oporny na działanie kurzu i wilgoci.
- Obsługa sieci przewodowych i bezprzewodowych: aparat współpracuje z sieciami Ethernet i bezprzewodowymi sieciami LAN. Aby podłączyć aparat do sieci, należy użyć opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 oraz przekaźnika bezprzewodowego WT-5.

    • Producent: Nikon
    • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe

Powiązane produkty