Najtańsza oferta
Nikon D5 (body) (CF) NPS
od 25 799,00 zł
Zobacz w sklepie

Aparat NIKON D5 body(CF)

Dzięki możliwościom i precyzji lustrzanki D5, które pokonują konkurencję, fotografuj to, co nieuchwytne dla oczu.

wyposażona w niewiarygodny 153-polowy system autofokusa nowej generacji lustrzanka D5 skrupulatnie śledzi obiekty niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym czy na czerwonym dywanie. Autofokus oferuje także stanowczo znaczne pokrycie kadru, a nowy bufor pozwala na rejestrację choćby 200 fotografii w formacie NEF (RAW) podczas jednej linii. Nowa matryca i czujnik pomiaru światła nieporównanie dokładne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Najwyższa zwiększona czułość w historii firmy Nikon pozwala fotografować w warunkach od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch. Bezkompromisowych filmowców bez dwóch zdań zadowoli to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala na rejestrowanie aparatem materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

Pozostań w czołówce dzięki 153-polowemu autofokusowi nowej generacji i buforowi mieszczącemu 200 fotografii w formacie NEF (RAW)

Pokonaj konkurencję dzięki nowemu, fenomenalnemu autofokusowi firmy Nikon. Niewiarygodna ilość 153 pól AF i 99 pól krzyżowych powoduje, iż lustrzanka D5 oferuje istotnie spore pokrycie. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na torze wyścigowym, czy na czerwonym dywanie, możesz zarejestrować praktycznie każdą sytuację. Niewiele znaczące, momentalnie poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją. Obiekty na krawędzi kadru są prosto wykrywane, a fotografowanie w kadrze pionowym pozostało pokaźnie lepsze. Czułość autofokusa już od -4 EV (ISO 100, 20°C) gwarantuje świetne działanie w słabym świetle i polepsza efektywność wszelkich trybów autofokusa. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8. Bufor aparatu o wysokiej objętości: pozwala zarejestrować choćby 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) albo obfitych fotografii JPEG w jednej prędkiej serii – to wystarczy, by sfotografować cały finał sprintu na 100 m bez zdejmowania palca ze spustu migawki.

Pokonaj konkurencję dzięki zwycięskiej kompilacji mocy i precyzji

Fenomenalne możliwości lustrzanki D5 to wszystko, czego potrzeba do rejestrowania mistrzowskich fotografii. Dzięki nowemu układowi ASIC przeznaczonemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest za każdym razem kierowane do systemu AF. Bez względu na szybkość akcji aparat nigdy nie jest słabym ogniwem. Fotografuj z prędkością do 12 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF lub choćby 14 kl./s z podniesionym lustrem. Istotnie ulepszono funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na zapotrzebowania fotografii sportowej albo dowolnych sytuacji, w których fotografowane poruszające się obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra widocznie skracają czas przesłonięcia wizjera w trakcie prędkich linii. W celu uzyskania najwyższej precyzji należy zamocować na korpusie aparatu D5 mistrzowski obiektyw NIKKOR wyekwipowany w tryb redukcji drgań SPORT, taki jak AF-S NIKKOR 600mm f/4E lub AF-S NIKKOR 500mm f/4E. Tryb redukcji drgań SPORT gwarantuje także stabilny obraz w wizjerze podczas śledzenia prędkiego ruchu. Połącz lustrzankę D5 z jednym z tych obiektywów, by rejestrować momentalnie i nieprzewidywalnie poruszające się obiekty z nieporównaną płynnością.

Wyjdź przed szereg z nowym czujnikiem pomiaru światła i matrycą

Nieskrępowana moc obrazowania lustrzanki D5 to wyzwalające doświadczenie. Nowa matryca CMOS formatu FX o rozdzielczości 20,8 megapiksela, a także sensor pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli niezrównanie skrupulatne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów obrazu. Tym aparatem można fotografować choćby aktywne sporty halowe. Przejścia tonalne na zdjęciach są bogatsze i dokładniejsze. Model D5 wyekwipowano także w monitor LCD o przekątnej 8 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2360 tys. Punktów, który oferuje obsługę dotykiem w trybie oglądania. Poziom reakcji porównywalny ze smartfonami sprawia, iż na tym ekranie o wysokiej rozdzielczości można prędko i prosto sprawdzać, a także wybierać kluczowe zdjęcia. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem zmieniać pola AF lub przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze większej kontroli program Picture Control 2.0 upraszcza definiowanie parametrów równocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie przejrzystość pozwala skrupulatnie dobrać poziom detalowości.

Od ostrego słońca po astronomiczny zmierzch – fotografuj nawet to, czego nie dostrzeże oko

Lustrzanka D5 zwiększa możliwości fotografowania w słabym świetle z maksymalnie otwartą przysłoną. Dzięki typowemu zakresowi czułości ISO od 100 do 102400 i najwyższej zwiększonej czułości w historii producenta Nikon możesz przekraczać granice. Nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 powoduje, iż w typowym zakresie czułości ISO jakość zdjęć jest nieprzeciętnie wysoka. Tak idealna, pozbawiona szumów jakość jest osiągalna dzięki systemowi przetwarzania sygnału zoptymalizowanemu na zapotrzebowania nowej matrycy liczącej 25% więcej pikseli. Śladowy szum pozostał bezspornie zredukowany i nawet przycięte zdjęcia zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Niezwykłym osiągnięciem konstrukcyjnym jest dostępna obecnie możliwość powiększenia czułości ISO do odpowiednika ISO 3280000 w ramach ustawienia Hi 5. Ta szczególnie wysoka czułość ISO asygnowana do zastosowań specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona, pozwala rejestrować kolorowe zdjęcia bez zastosowania lampy podczas tzw. Zmierzchu astronomicznego, co odpowiada wyjątkowo niskiemu poziomowi oświetlenia wynoszącemu 0,001 luksa.

Osiągaj coraz więcej: filmy D-Movie o wysokiej rozdzielczości 4K

D5 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa producenta Nikon rejestrująca filmy o wysokiej rozdzielczości 4K/UHD w aparacie, zasadniczo przewyższająca filmowe możliwości modelu D4S. Filmy 4K (3840x2160 pikseli) można rejestrować z prędkością 30p/25p/24p z zachowaniem natywnych proporcji i najwyższej jakości obrazu. W trakcie filmowania w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować video z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszelkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatyczny dobór ISO realne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5, przy czym można skonfigurować maksymalne ustawienie czułości ISO, które będzie wybierane. Aparat proponuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K można rejestrować na karcie pamięci w aparacie albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów podczas fotografowania zdalnego.

Praca z turbodoładowaniem: szybka rejestracja zdjęć i 4-krotnie szybszy transfer informacji

Szybciej, ostrzej i łatwiej – ideą przewodnią modelu D5 jest skuteczniejsze użytkowanie. Ten aparat, zaprojektowany z uwzględnieniem opinii fotografów agencyjnych, którzy robią fotografie całymi dniami, redukuje czynniki stresu nieodłącznie związane z wymaganiami mistrzowskiej fotografii. Z punktu widzenia ergonomii udoskonalenia obejmują przyciski z lepiej wyróżnionymi wypukłościami i krzywiznami, które zezwalają na bardziej instynktowną obsługę, istotnie w trakcie fotografowania z użyciem wizjera. Świeże, podwójne gniazdo kart pamięci XQD z łatwością podoła niezwykłym możliwościom rejestracji poprzez lustrzankę D5 choćby 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) w jednej oraz zapewni natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną kolekcją. Nowy port USB 3.0 umożliwia szybką transmisję sporych ilości danych, a połączenia sieci bezprzewodowej i Ethernet są obecnie dwukrotnie szybsze. Nie tylko rodzina korpusów firmy Nikon rośnie w siłę – podobnie jest z kreatywnym systemem oświetlenia firmy Nikon, do którego dołączyła lampa błyskowa SB-5000. Ta nowa lampa błyskowa wykorzystuje komunikację radiową i poprawia działanie systemu lamp błyskowych firmy Nikon w niełatwych warunkach.

    • Producent: Nikon
    • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe

Powiązane produkty