Zdrowe serce. 100 wskazówek na długie życie, Astrum

Najtańsza oferta
Zdrowe serce. 100 wskazówek na długie życie Vollmer Helga
od 17,32 zł
Zobacz ofertę
Zdrowe serce. 100 wskazówek na długie życie Vollmer Helga
od 17,32 zł
Zobacz w sklepie
Zdrowe serce 100 wskazówek na długie życie
od 22,04 zł
Zobacz w sklepie
Zdrowe serce 100 wskazówek na długie życie - Helga Vollmer
od 19,29 zł
Zobacz w sklepie
dużo osób pyta siebie, bliskich, lekarzy: Jaki fason życia pomoże mi zadbać o zdrowie serca każdego dnia? Jak uchronić się przed miażdżycą?
Helga Vollmer - autorka książki ?Zdrowe serce. 100 wskazówek na długie życie? mówi, że jeśli masz problem z cholesterolem, nadciśnieniem, miażdżycą, chorobą wieńcową, sercem, a chcesz się wyleczyć i długo żyć, spróbuj na początek zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie oznacza to, byś Czytelniku przestał jeść to, co lubisz. Autorka radzi: zmniejsz dawki żywieniowe, a przy okazji więcej się ruszaj. Jeśli palisz - rzuć palenie. Jeśli masz nieprzystępną pracę, żyjesz w ciągłym stresie - musisz nauczyć się z nim walczyć i panować nad nim.
Czy to nietrudne? Nie. Lecz innej drogi nie ma, bo zdrowie jest w nas, w naszym umyśle.
Nie bój się niczego. Choroby serca i układu krążenia dotyczą nie tylko panów, jak się dotychczas sądziło, lecz także pań. Występujące u nich następstwa miażdżycy są o dużo groźniejsze niż u panów, dlatego z myślą o paniach, zwłaszcza tych w średnim wieku, powstał niniejszy poradnik. Podstawowym celem tej książki jest wskazanie zagrożeń i znalezienie produktywnych sposobów na ochronę naszego serca.
Autorka analizuje przyczyny chorób układu krążenia - predyspozycje genetyczne, wiek, tryb życia, sposób odżywiania się i podkreśla zagrożenia standardowe dla kobiet - związane z menopauzą, terapią hormonalną czy zażywaniem niektórych leków. Im wcześniej zacznie się uniemożliwiać chorobom układu krążenia, tym lepiej. Żeby jednak zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu, trzeba poznać wszystkie czynniki ryzyka. Dopiero uwzględniając je, można opracować sposób na zachowanie dobrego stanu zdrowia. Receptę na zdrowe i długie życie pomoże znależć właśnie ta książka.
  • Producent: Vollmer Helga
  • Kategoria: Hobby i poradniki
  • ISBN: 9788372777348
  • Oprawa: miękka
  • Autor: Helga Vollmer
  • Wydawnictwo: Astrum
  • Ilość stron: 200
  • Rok wydania: 1998