Assassin's Creed Unity (Xbox One)

Najtańsza oferta
Gra Xbox OneAssassin’s Creed Unity Greatest Hits
od 69,90 zł
Zobacz ofertę
Assassin's Creed Unity - produkt w magazynie - szybka wysyłka! Darmowy transport od 99 zł | Ponad 200 sklepów stacjonarnych | Okazje dnia!
od 79,00 zł
Zobacz w sklepie
Assassin's Creed Unity - produkt w magazynie - szybka wysyłka!
od 79,00 zł
Zobacz w sklepie
Gra Xbox OneAssassin’s Creed Unity Greatest Hits
od 69,90 zł
Zobacz w sklepie
Gra Xbox One Assassins Creed Unity
od 119,00 zł
Zobacz w sklepie
Gra Xbox OneAssassin’s Creed Unity Greatest Hits
od 69,90 zł
Zobacz w sklepie

Wersja językowa: polska (napisy)

Wydanie: PL

Nośnik: Bluray


Assassin's Creed: Unity to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych przygodowych gier akcji wykonanych przez markę Ubisoft, znaną m.in. Z linii Prince of Persia, Far Cry, Rayman, itd. Jest to jeden z największych projektów w historii branży gier wideo, nad którym pracowało łącznie aż dziesięć oddziałów firmy w Montrealu (studio przewodzące pozostałym), Toronto, Singapurze, Quebecu, Annecy, Szanghaju, Chengdu, Kijowie, Montpellier i Bukareszcie. Tytuł tym razem pozwala wcielić się w rolę Arno – jednego z członków bractwa Asasynów, który wykonuje przeróżne zadania w XVIII-wiecznym Paryżu, w trakcie Rewolucji Francuskiej. Twórcy zatroszczyli się o odwzorowanie najsłynniejszych miejsc francuskiej stolicy, z rzeką Sekwaną oraz katedrą Notre Dame na czele.

W 1789 roku Francuska Rewolucja zmieniła niegdyś efektowny Paryż w istne piekło na Ziemi. Biedni mieszkańcy miasta przeciwstawiali się arystokracji, która w krwawy sposób starała się tłumić wszystkie bunty. Gracz wciela się w Arno – bohatera znajdującego się w środku tej bezwzględnej walki, starającego się zmienić losy swego narodu. Podczas przygody kieruje się on także osobistymi pobudkami, gdyż wcześniej doznał obszernej straty, za którą czuje się odpowiedzialny i dzisiaj szuka odkupienia.

Wraz z Assassin's Creed: Unity kolekcja doczekała się nie tylko nowego bohatera, ale także wielu poważnych zmian. Zwykle wprowadzono system Adaptative Mission Mechanic, dzięki któremu gracz nie jest już prowadzony za rączkę w trakcie misji. We wcześniejszych odsłonach dostawaliśmy określone cele, a w razie niepowodzenia, misję trzeba było powtarzać od check pointu. Tym razem, jeżeli naszym zadaniem jest np. Śledzenie danego osobnika, to w sytuacji zgubienia go, musimy po prostu ponownie go odnaleźć. Zabawa jest więc kontynuowana choćby w sytuacji nieudanego podejścia, co powiększa tak zwaną immersję. Dodatkowo Paryż zmienia się wraz z naszymi poczynaniami, w związku z czym częste zabijanie sprawi, iż władze rozszerzą ilość straży i patrolów na ulicach, a wrogowie staną się ostrożniejsi, gdyż będą świadomi zagrożenia.

Rozgrywka pozostała także usprawniona o bardziej naturalny system poruszania parkour. Arno, tak jak jego poprzednicy, potrafi wspinać się na wszystkie budynki i efektywniej porusza się w trakcie schodzenia z nich. Dzięki czemu zrezygnowano z wszędobylskich stogów siana, które pojawiają się teraz znacznie rzadziej. Oprócz tego bohater posiadł umiejętność skradania się. Zmianie uległa w dodatku walka, która jest bardziej wymagająca, a przeciwnicy są sprytniejsi i wytrzymalsi. W związku z tym wykaraskanie się z tarapatów nie już tak łatwym zadaniem, jak kiedyś.

Arno w czasie zabawy się zmienia. Twórcy przygotowali rozbudowany system rozwoju postaci, w którym zdobyte punkty doświadczenia przeznaczamy na rozwój umiejętności bohatera w trzech aspektach - skradania się, walki i nawigacji. Oprócz tego można zmieniać jego strój, a także wyposażenie.

Zabawa odbywa się w trybie single player, ale deweloper zatroszczył się jeszcze o kooperację online dla czterech graczy. W tym celu przygotowano specjalne misje pokroju sabotowania i realizowania egzekucji, ochraniania wyodrębnionych osób, itd. W każdym przypadku liczy się ścisła współpraca, komunikacja i używanie swoich umiejętności.

Assassin's Creed: Unity powstało w oparciu o zupełnie nową technikę, przygotowaną na potrzeby konsol PlayStation 4, Xbox One i komputerów PC. Nowy silnik jest w stanie wygenerować choćby 5 tysięcy postaci niezależnych ogląinformacji na ekranie w tym samym czasie (ponad 30 razy więcej niżeli poprzednie odsłony). Ponadto będziemy mogli zwiedzać nie tylko ulice,także wnętrza budynków Paryża.

  • Producent: Ubisoft
  • Kategoria: Gry Xbox One
  • Gatunek: akcja
  • Grupa wiekowa: 18+
  • Tryb multiplayer: tak
  • Wersja językowa: polska