Panasonic Lumix DMC-FZ82

Najtańsza oferta
Aparat cyfrowy Panasonic DC-FZ82 DC-FZ82 - odbiór w 2000 punktach - Salony, Paczkomaty, Stacje Orlen
od 1 199,25 zł
Zobacz ofertę
Panasonic Lumix DC-FZ82 - produkt w magazynie - szybka wysyłka! Darmowy transport od 99 zł | Ponad 200 sklepów stacjonarnych | Okazje dnia!
od 1 299,00 zł
Zobacz w sklepie
Panasonic Lumix DC-FZ82 - produkt w magazynie - szybka wysyłka!
od 1 299,00 zł
Zobacz w sklepie
Aparat cyfrowy Panasonic Lumix DC-FZ82EP-K Czarny
od 1 349,00 zł
Zobacz w sklepie
Panasonic aparat cyfrowy Lumix DMC-FZ82 - BEZPŁATNY ODBIÓR: WROCŁAW!
od 1 289,00 zł
Zobacz w sklepie
Aparat PANASONIC DC-FZ82EP-K
od 1 309,00 zł
Zobacz w sklepie
Aparat PANASONIC DC-FZ82EP-K
od 1 309,00 zł
Zobacz w sklepie
Aparat cyfrowy Panasonic DC-FZ82 DC-FZ82 - odbiór w 2000 punktach - Salony, Paczkomaty, Stacje Orlen
od 1 199,25 zł
Zobacz w sklepie
Aparat cyfrowy LUMIX DC-FZ82

Aparat LUMIX zaopatrzono w nad wyraz spory i aktywny zoom oraz funkcję 4K PHOTO. Pozwala na rejestrację video w rozdzielczości 4K.
Wiesbaden, Niemcy (4 stycznia 2017 roku) – Panasonic ogłosił dziś premierę nowego aparatu LUMIX FZ82 z modnej kolekcji FZ, który zaopatrzono w solidny zoom optyczny. Eksponuje się on doskonałą łatwością sterowania (w tym obsługą manualną) rejestracji fotografii i video. Aparat LUMIX FZ82 ma stanowczo wszechstronny szerokokątny obiektyw LUMIX DC VARIO 20 mm z 60-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik aparatu 35 mm z obiektywem 20–1200 mm). Zezwala na uchwycenie aktywnych pejzaży, a także fotografowanie dzikich zwierząt i ptaków z szerokiej odległości.

Dzięki nowo zastosowanej 18,1-megapikselowej matrycy MOS o wysokiej czułości i progresywnemu procesorowi obrazu Venus Engine aparat reaguje prędko, co zagwarantuje wykonanie doskonałej jakości fotografii nawet przy wysokiej czułości.

żeby uzyskać jeszcze szybszą reakcję i większą mobilność, w aparacie LUMIX FZ82 wykorzystano prędki, skrupulatny autofokus z technologią DFD (Depth From Defocus) [1] skracającą czas ustawiania ostrości. Oblicza on odległość od fotografowanego obiektu przez porównanie 2 zdjęć o najróżniejszych stopniach ostrości przy szybkiej prędkości wymiany sygnału wynoszącej 240 kl./s. W rezultacie ustawienie autofokusu trwa mniej więcej 0,09 sekundy [2]. Im dłuższa ogniskowa, tym należyciejsza jest ta opcja.

Aparat LUMIX FZ82 pozwala na jeszcze robienie szybkich fotografii seryjnych (tryb burst) z prędkością 10 kl./s (AFS) / 6 kl./s (AFC), żeby przy wyraźnym ogniskowaniu uchwycić szybko poruszające się obiekty. Dzięki dotykowemu systemowi sterowania użytkownik może momentalnie ustawić optymalnyą ostrość na obiekcie i zwolnić migawkę dotykowo, żeby uchwycić ulotną chwilę.

Aparat LUMIX FZ82 nagrywa płynne, charakteryzujące się wysoką rozdzielczością video w rozdzielczości QFHD 4K (rozdzielczość 3840 x 2160). Mocny 60-krotny zoom optyczny i POWER O.I.S. Optyczny stabilizator obrazu z trybem energicznym redukuje rozmywanie choćby w trakcie nagrywania filmu. Dzięki technologii 4K użytkownicy aparatu mogą radować się zdjęciami w rozdzielczości 4K i całym szeregiem funkcji pochodnych, takich jak nowy Focus Stacking, Post Focus, Light Composition i 4K Live Cropping (przycinanie wielkości kadru na żywo). Ci, którzy chcą posiadać więcej twórczej swobody, mogą skorzystać z trybów Creative Control, Creative Panorama.

Aparat LUMIX FZ82 zaopatrzono w tylny wyświetlacz o rozdzielczości 1040 tys. Punktów z systemem sterowania dotykowego. Elektroniczny wizjer wielkości 0,2 cala, o rozdzielczości 1170 tys. Punktów umożliwia robienie zdjęć z skrupulatnym zogniskowaniem. Aparat ma zintegrowaną łączność z siecią Wi-Fi®, co zapewnia większą sprężystość podczas wykonywania fotografie i pozwala na jego natychmiastowe udostępnienie dzięki prostej obsłudze. Mając do dyspozycji gorącą stopkę i szereg opcjonalnych akcesoriów, aparat LUMIX FZ82 standardem przewyższa charakterystyczne aparaty kompaktowe z teleobiektywem. Zapewnia przy tym wysoką jakość zdjęć i genialną rejestrację video w rozdzielczości 4K.

Odległość od obiektu nie ma znaczenia, gdy aparat jest zaopatrzony w 60-krotny zoom optyczny
Aparat LUMIX FZ82 wyekwipowano w istotnie wszechstronny, szerokokątny obiektyw LUMIX DC VARIO 20 mm z 60-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik aparatu 35 mm z obiektywem 20–1200 mm). Dzięki temu umożliwia uchwycenie energicznych pejzaży, fotografowanie dzikich zwierząt i ptaków i nagrywanie filmów z obfitej odległości. Szerokokątny 20-milimetrowy obiektyw uchwyci mniej więcej o 140% szerszy kąt widzenia niż obiektyw 24 mm. POWER O.I.S. Optyczny stabilizator obrazu z trybem intensywnym efektywnie redukuje wibracje spowodowane drżeniem rąk równocześnie w trakcie fotografowania, jak i nagrywania filmów.

Inteligentny zoom, w który zaopatrzono aparat LUMIX FZ82, powoduje, iż współczynnik zbliżenia wynosi nawet 120, co zezwala na zachowanie wysokiej jakości obrazu nawet w przypadku użycia zoomu cyfrowego. Współczynnik zbliżenia można jeszcze powiększyć, łącząc zoom inteligentny z obiektywem Tele Conversion Lens DMW-LT55 (sprzedawany osobno), dzięki któremu daje się wyraźnie sfotografować pokrytą kraterami powierzchnię Księżyca.

Ocal ulotne chwile od zapomnienia dzięki szybkiej reakcji aparatu podczas fotografowania i nagrywania wideo w rozdzielczości 4K

Matryca MOS, 18,1-megapikselowa, o wysokiej czułości, jest innowacją w aparacie LUMIX FZ82. W połączeniu z procesorem obrazu LSI Venus Engine, gwarantującym wysoką produktywność przetwarzania obrazu, przyczyniła się do osiągnięcia jeszcze lepszej prędkości czasu reakcji, obszerniejszej czułości i wyższej jakości obrazu. Stosując bezzwłoczną technologię cyfrowego wyjścia sygnału, aparat FZ82 robi 10 (AFS) / 6 (AFC) klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości 18.1 megapikseli przy zastosowaniu mechanicznej migawki.

Przewaga, jaką daje technika 4K, sprawia, iż użytkownik może radować się zdjęciami w rozdzielczości 4K, które zagwarantuje LUMIX FZ82. Dzięki zastosowaniu technologii 4K użytkownik może robić fotografie z szybkością 30 kl./s, zatrzymując w kadrze ulotne chwile. Najlepsze ujęcie, które zostało zarejestrowane i zapisane w pliku z fotografiami seryjnymi w rozdzielczości 4K, można zapisać jako zdjęcie. Na dodatek istnieje możliwość zapisania równocześnie wielu obrazów jako fotografii w rozdzielczości 4K. Można zapisać do 150 klatek w ciągu 5 sekund następujących po wybranej klatce.

Aparat wyposażono w funkcję Post Focus, co pozwala na wybranie obszaru do wyostrzenia nawet po wykonaniu zdjęcia. Jest to pomocne na przykład w trakcie robienia zdjęć makro, która wymagają dokładnego ustawienia ostrości, albo fotografowania dynamicznej sytuacji, gdzie wyostrzony obiekt ulega zmianom. Tę funkcję opracowano, łącząc wyjątkowo szybki i staranny system DFD (Depth From Defocus), technikę autofokusu i technikę 4K. Zarówno Post Focus, jak i Focus Stacking można ekspresowo aktywować za pomocą specjalnego przycisku na górnym panelu.

Aparat LUMIX FZ82 rejestruje oszałamiająco płynne sekwencje video w wysokiej rozdzielczości 4K (rozdzielczość 3840 x 2160). Jest to opcja dodatkowa w stosunku do możliwości nagrywania video w pełnym HD (rozdzielczość 1920 x 1080) w AVCHD Progressive albo w formacie MP4 (MPEG-4 / H.264). Podczas tych wszystkich operacji praktycznie poprzez cały czas działa autofokus.

Aparat LUMIX FZ82 zezwala na przycinanie kadru 4K na żywo w trakcie nagrywania filmu, żeby osiągnąć zrównoważone panoramowanie albo przybliżanie w sekwencjach wideo. Efekty te na obrazach prezentują się płynnie, ponieważ obiektyw nie porusza się fizycznie.

Użytkownik może skorzystać z przeróżnych opcji nagrywania filmów: High Speed Video (video w szerokiej szybkości), Time Lapse (opóźnienie czasowe), a także Stop Motion Animation (animacje poklatkowe). Tryb High Speed Video rejestruje obiekty będące w prędkim ruchu.

Rób idealne zdjęcia i filmiki nawet w mocnym oświetleniu słonecznym
Trzycalowy tylny ekran z rozdzielczością 1040 tys. Punktów, ze statycznym systemem sterowania dotykowego zapewnia mniej więcej 100-procentowe pole widzenia. Dzięki dotykowemu systemowi sterowania użytkownik może ekspresowo ustawić trafnyą ostrość na obiekcie i natychmiast zwolnić migawkę, dotykając ekranu.

Aparat LUMIX FZ82 ma 0,2-calowy wizjer LVF (Live View Finder) ze współczynnikiem powiększenia wynoszącym ok. 59 x / 0,46 x (odpowiada to aparatowi 35 mm 4:3) w wysokiej rozdzielczości, równoważnej 1170 tys. Punktów i 100-procentowemu polu widzenia. Dzięki obsługiwaniu 60 kl./s zminimalizowano także opóźnienie obrazu, co sprawia, iż aparat nadaje się do fotografowania prędko poruszających się obiektów w solidnym nasłonecznieniu.

Aparat LUMIX FZ82 ma też w pełni manualne sterowanie, co pozwala radować się bardziej kreatywną fotografią. Przeprojektowano też konstrukcję uchwytu.
To pozwala na jednostajne utrzymanie aparatu podczas dłuższych sesji fotograficznych.

Inne cechy
Bogate opcje w celu dalszej rozbudowy
Aparat LUMIX FZ82 wyekwipowano w gorącą stopkę. Jest kompatybilny z szeregiem opcjonalnych akcesoriów, co daje wielką swobodę tworzenia:
◦ Obiektyw Tele Conversion (1.7x): DMW-LT55
◦ Soczewka do zbliżeń: DMW-LC55
◦ Przejściówka do soczewki do zbliżeń: DMW-LA8
◦ Ochraniacz MC: DMW-LMCH55
◦ Filtr ND: DMW-LNDH55
◦ Filtr PL: DMW-LPL55
◦ Zewnętrzna lampa błyskowa: DMW-FL200L (GN20) / DMW-FL360L (GN36) / DMW-FL580L (GN58)
◦ Akumulator: DMW-BMB9
◦ Futerał (torba) do przenoszenia: DMW-BAG2, DMW-CG2, DMW-CZ18

Łatwa łączność bezprzewodowa ze smartfonami za pośrednictwem Wi-Fi®
Aparat LUMIX FZ82 obsługuje łączność Wi-Fi® (IEEE 802.11 b/g/n). Zapewnia to bardziej elastyczne możliwości fotografowania i umożliwia natychmiastowe udostępnianie obrazów. Po połączeniu aparatu ze smartfonem bądź tabletem i przy użyciu specjalnej aplikacji Panasonic Image App kompatybilnej z systemami iOS/Android można fotografować, nagrywać wideo, przeglądać obrazy i udostępniać je w trybie zdalnym. Użytkownik może również wysyłać fotografie do rozmaitych serwisów mediów społecznościowych z tego miejsca, w którym zrobił zdjęcie.
Ładowanie przy pomocy ładowarki albo poprzez gniazdo USB
Akumulatorek aparatu można ponownie naładować, używając zasilacza prądu zmiennego lub poprzez gniazdo USB, w zależności od tego, która opcja będzie w danym przypadku wygodniejsza dla użytkownika.

Uwagi

• AVCHD to format nagrywania/odtwarzania cyfrowego obrazu wideo wysokiej rozdzielczości (HD) wspólnie wprowadzonym przez Panasonic Corporation i Sony Corporation.
• Symbol Dolby i podwójne D są znakami towarowymi Dolby Laboratories.
• HDMI, logo HDMI i High-Definition Multimedia Interface są znakami towarowymi albo zarejestrowanymi znakami handlowymi HDMI Licensing LLC.
• Wszystkie inne nazwy spółek i towarów są znakami towarowymi stosownych podmiotów.
• Niektóre akcesoria nie są przystępne we wszystkich krajach.
• użycie zarejestrowanych albo drukowanych materiałów chronionych prawem autorskim do celów innych osobiste jest zabronione, ponieważ naruszałoby prawa autorskie właściciela.
• Wygląd i informacje techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

1 Autofokus oparty na detekcji kontrastu z technologią DFD działa jedynie z obiektywami Panasonic Mikro Cztery Trzecie.
2 W AFS w trybie fotografii szerokokątnych (CIPA).

  • Producent: Panasonic
  • Kategoria: Aparaty cyfrowe
  • Rozdzielczość: 18.1 Mpx
  • Zoom optyczny: 60 x
  • Przekątna ekranu: 3.0 "
  • Stabilizator obrazu: optyczny
  • Nagrywanie filmów: 3840 x 2160 (4K Ultra HD)
  • Nośnik danych: karta SD
  • Rodzaj zasilania: akumulator
  • Balans bieli: auto, zachmurzenie, cień