Wyjazd na weekend majowy - niezbędnik podróżnika

Wyjazd na weekend majowy - niezbędnik podróżnika

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas zarezerwowało już miejsca w górskich pensjonatach i kwaterach na Mazurach czy nad morzem. Niektórzy wybiorą się w tym czasie również za granicę. Niezależnie od celu podróży warto zabrać ze sobą wszystko, co niezbędne. Co zatem należy spakować do plecaka lub walizki?

 

Leki

Odpowiednio zaopatrzona apteczka daje nam pewność, że poradzimy sobie z różnego rodzaju dolegliwościami. Trzeba przecież zdawać sobie sprawę z tego, że narzekając na problemy zdrowotne, nie skorzystamy w pełni z zasłużonego odpoczynku. Musimy zatem mieć pod ręką wszystkie medykamenty niezbędne w trakcie trwania bólu głowy, nudności czy innych problemów żołądkowych.

Warto spakować także wszystko to, co jest potrzebne dzieciom. Pod żadnym pozorem nie można też zapomnieć o tych lekach, które zażywamy na co dzień. Ich zdobycie w innym kraju lub nieznanej miejscowości może być wręcz niemożliwe.

 

Przewodnik turystyczny

Będąc w zupełnie nowym miejscu, warto dowiedzieć się, jakie atrakcje możemy tam zwiedzić. Fachowa literatura bardzo szczegółowo opisuje je wszystkie. Eksperci z wydawnictw takich jak Pascal czy Demart na pewno odpowiedzą na wszystkie nurtujące nas pytania. Przygotowali publikacje dotyczące zarówno wielu polskich miast, jak i odległych zakątków świata. Dołożyli przy tym wszelkich starań, byśmy dowiedzieli się z nich o wszystkim, co najważniejsze.

 

Wygodne, odpowiednio dobrane obuwie

Wyjeżdżając w góry, nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą butów trekkingowych. Skutecznie usztywniające kostkę zapobiegają różnego rodzaju urazom, takim jak zwichnięcia czy skręcenia. Wielu z nas zapomina o tym, wychodząc na szlak w sandałach lub japonkach. Tego typu lekkich, odkrytych butów nie może nam natomiast zabraknąć, gdy wyjeżdżamy nad morze.

To właśnie dzięki przewiewnemu materiałowi i gołym stopom możemy doświadczyć przyjemności przechadzania się po piasku bez obaw o poparzenia spowodowane jego rozgrzaną powierzchnią. Dotyczy to jednak przede wszystkim tych osób, które planują wyjazd do ciepłych krajów.

 

Notes z najważniejszymi telefonami i adresami

Wybierając się w daleką podróż samochodem, trzeba zakładać, że może ono zawieść. Wtedy konieczne staje się skorzystanie z pomocy ekspertów. Warto zatem mieć pod ręką numer telefonu do mobilnego mechanika lub pomocy drogowej. Korzystanie z takich usług jest dość drogie, ale często niezbędne, by wybrnąć z kłopotliwej sytuacji, która może znacząco pokrzyżować plany związane z wypoczynkiem. Trzeba pomyśleć też o zapisaniu wszystkich innych telefonów, które mogą okazać się potrzebne.

 

Aparat fotograficzny

Wypoczynek z najbliższymi to piękny czas pełen miłych wspomnień. Warto wszystkie je uwiecznić. Dlatego trzeba pamiętać o tym, aby zabierając w podróż sprzęt do robienia zdjęć, należycie przygotować go do użytku. Dobrze jest przede wszystkim wziąć ze sobą pustą, sformatowaną kartę pamięci. Nie zaszkodzi, kiedy zabierzemy jeszcze jedną dodatkową na wypadek awarii tej opisanej wcześniej.

Dodatkowo trzeba spakować jeden lub dwa akumulatory odpowiednie do danego modelu aparatu. Dadzą pewność, że jeśli jeden z nich zostanie wyczerpany, drugi pozwoli na kontynuowanie serii ujęć. Ponadto w torbie powinna znaleźć się też ładowarka. Tak przygotowany zestaw sprawi, że każdy moment spędzony razem zostanie utrwalony i będzie pamiątką na długi czas.

 

Nakrycie głowy, odstraszacz insektów i inne potrzebne drobiazgi

Wielu z nas zapomina, że wielogodzinne wystawianie się na działanie promieni słonecznych bywa niebezpieczne. Nie tylko skutkuje oparzeniami, ale również udarami. Dlatego właśnie należy zabrać ze sobą czapkę z daszkiem, kapelusz lub chustę. One wszystkie dobrze wyglądają i znakomicie spełniają swoje zadanie.

Pamiętajmy też o tym, iż beztroski wypoczynek mogą uprzykrzyć nam komary i inne robaki. Warto zabezpieczyć się przed nimi za pomocą odpowiednich kremów i środków ochrony w spreju. W zależności od tego, gdzie wyjeżdżamy, weźmy ze sobą parasol lub pelerynę przeciwdeszczową. Opady mogą zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie. Dla lubiących aktywny wypoczynek zaleca się też zabranie kijków do nordic walkingu. Ta forma sportu zalecana jest również w trakcie wyjazdów wypoczynkowych.

Wszystko, o czym napisaliśmy, na pewno okaże się przydatne w czasie wyjazdu. Wiadomo jednak, że każdy powinien samodzielnie zaktualizować tę listę o to, co uważa za słuszne. Przedmioty tu opisane powinny jednak stanowić podstawę dobrze wyposażonego bagażu.


Znajdź i porównaj produkty w temacie na www.cenowe.pl

  • 19.04.2017
Panasonic Lumix DMC-G6

Marka: Panasonic

2 299,00 zł
Sony Alpha A6000

Marka: Sony

od 2 380,00 zł
Canon EOS M3

Marka: Canon

od 2 149,00 zł
Canon EOS M10

Marka: Canon

od 1 299,00 zł
Kodak AZ525

Marka: Kodak

1 079,00 zł
Sony Cyber-Shot DSC-HX60

Marka: Sony

od 978,00 zł