Ranking szczoteczek elektrycznych do zębów

Ranking szczoteczek elektrycznych do zębów

Specjaliści od higieny jamy ustnej dowodzą w swoich badaniach, że szczoteczki elektryczne są zdecydowanie lepsze od tych manualnych. Dlatego właśnie polecają korzystanie z nich, by efektywniej dbać o czystość zębów. Tymczasem wiadomo, że ilość dostępnych na rynku przyrządów higienicznych jest ogromna. Jak spośród wszystkich modeli wybrać te najlepsze? Pomocny w tym względzie będzie stworzony przez nas ranking.

 

Panasonic EW DL83

Ta szczoteczka soniczna nie ma sobie równych. Stworzona przy użyciu najnowszych technologii posiada innowacyjną głowicę poruszającą się do przodu i do tyłu. To sprawia, że pozwala na dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc i przestrzeni międzyzębowych. Szybkość w czyszczeniu zapewnia główka szczoteczki wykonująca aż 31 tysięcy obrotów na minutę. To bardzo przydatne w trakcie usuwania płytki nazębnej.

Wiadomo jednak, że szczególnej pielęgnacji wymagają również dziąsła. By ich nie ranić, zastosowano miękkie, bardzo krótkie włoski. Ciekawą opcją jest też system dwóch poziomów natężenia dostosowanych do wymogów różnych użytkowników. Dodatkowym atutem jest wytrzymała bateria, która szybko się ładuje, dlatego znakomicie sprawdzi się w podróży. Całość dopełnia ponadczasowy, ciekawy design.

 

Philips Sonicare HX9332/04

Ta wyjątkowa szczoteczka elektryczna należy do jednej z najbardziej zaawansowanych na rynku. Zapewnia najwyższą jakość dbania o czystość zębów. Została ponadto wyposażona w stoper. Dzięki niemu można w łatwy sposób przestrzegać zaleceń dentystów odnośnie czasu poświęconego na higienę jamy ustnej. Dba o to również końcówka Diamond Clean. Wyposażona we włosie o kształcie rombu sprawia, że zęby stają się bielsze niż w przypadku korzystania ze zwykłej szczoteczki.

Dodatkowo do dyspozycji użytkownika oddano kilka trybów pracy. Z ich pomocą można uzyskać spodziewany efekt (polerowania, wybielania czy pielęgnacji dziąseł). Co ciekawe, całość sprzedawana jest w poręcznym etui odpornym na zarysowania i pęknięcia. Pozwala ono na to, by zabrać ze sobą sprzęt higieniczny bez obaw o jego uszkodzenie.

 

Foreo Issa Sonic Cool Black

Opisywana szczoteczka odznacza się tym, że wyposażona została w silikonowe włosie. Zatem końcówki wykonane z tego materiału nie wymagają wymiany na nowe co kilka miesięcy, gdyż utrzymują higieniczną czystość. Dodatkowo syntetyczne włoski są niebywale delikatne i pozwalają na wykonywanie nieinwazyjnego masażu dziąseł. Chronią je więc przed krwawieniem i przyczyniają się do polepszania ich kondycji.

Silikon ma jeszcze jedną ważną zaletę – nie odkształca się na skutek ruchów pulsacyjnych. Tym samym zachowuje odpowiednią strukturę przez cały czas jego używania. Na uwagę zasługuje też 8-stopniowa regulacja intensywności drgań dostosowanych do wymagań różnych użytkowników. Przydatny jest oczywiście także wbudowany w rękojeść czasomierz.

 

Braun Oral-B Pro 6900

Szczoteczka ta wyposażona została w innowacyjną głowicę 3D. Pozwala ona na to, aby dokładnie czyścić każdy ząb z osobna. Jednocześnie znakomicie dopasowuje się do różnych kształtów. Tym samym pozwala na rozbijanie i usuwanie uporczywej płytki nazębnej. Jest to możliwe za sprawą ruchów oscylacyjnych, rotacyjnych i pulsacyjnych.

Na uwagę zasługują też różne tryby czyszczenia pozwalające na osiąganie najlepszych efektów pielęgnacyjnych. Całość uzupełniona została o bezprzewodowe urządzenie i aplikację mobilną, które wspomagają proces czyszczenia. Przydatne zapewne jest też odporne na zniszczenia etui podróżne.

 

Curaprox BIW

Ten niesamowity wynalazek stanowi odkrycie na rynku elektrycznych szczoteczek do zębów. Dzieje się tak dlatego, że głowica osiąga aż 42 tysiące drgań na minutę. Tym samym jawi się jako lider wśród elektrycznych szczoteczek do zębów. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki efektowi hydrodynamicznemu czyszczone są nawet te powierzchnie, do których nie dociera włosie.

Przydatny jest również gumowy tył główki, dzięki któremu można mieć pewność, że nie zostaną uszkodzone delikatne błony śluzowe jamy ustnej. Całość uzupełniona została o niezwykle wytrzymały akumulator. Naładowany w pełni pozwala szczoteczce na 7 dni nieprzerwanej pracy.

Wszystkie przedstawione przez nas najnowocześniejsze przybory higieniczne są naprawdę godne uwagi. Zaprojektowane przez profesjonalistów dają gwarancję utrzymania idealnej higieny jamy ustnej. Zapewniają przy tym zdecydowanie wyższą skuteczność niż ich manualne odpowiedniki. Są zatem niezastąpione w każdej łazience.


Porównaj produkty w temacie w porównywarce cen CENOWE.pl

  • 27.05.2017