Ranking radioodtwarzaczy samochodowych

Ranking radioodtwarzaczy samochodowych

Radioodtwarzacz jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia samochodu. Umila każdą, nawet najdłuższą podróż. Jest zatem niezwykle przydatny. Przydaje się tym bardziej, że wyposażony został przez producentów w wiele ciekawych funkcji. Jakie modele opisywanego sprzętu audio są szczególnie warte uwagi użytkowników? Przedstawiamy nasz ranking.

 

Vordon HT-869

Model ten ma moc 80 watów i pozwala na odtwarzanie dźwięku za pośrednictwem wszelkich nośników wyposażonych w wyjście USB. Jednocześnie daje użytkownikowi możliwość odtwarzania plików muzycznych zapisanych na kartach pamięci SD i SDHC. Tym samym sprawia, że możliwe staje się słuchanie muzyki ze wszystkich najpopularniejszych dziś źródeł.

Równie ważne jest to, że całość wyposażona została w bardzo przydatne wejście AUX. Dzięki temu możliwe jest podłączenie sprzętu do głośnika obsługującego niskie tony (subwoofera). Zdecydowanie ważniejsze jest to, że do dyspozycji użytkownika oddano Bluetooth. Pozwala on między innymi na prowadzenie rozmów telefonicznych w trakcie jazdy samochodem. Istnieje także możliwość połączenia opisywanego modelu z kamerą cofania.

 

JVC KD-X130

Producent ten cieszy się znakomitą renomą wśród osób ceniących najwyższą jakość dźwięku. Tym razem dostarcza radioodtwarzacz, który odznacza się przede wszystkim oryginalnym, nowoczesnym wyglądem. Jego czerwone podświetlenie znakomicie komponuje się z czernią obudowy.

Zdecydowanie ważniejsze jest jednak to, że najpopularniejsze formaty plików odtwarzane są zarówno poprzez USB, jak i bezprzewodowo. Z powodzeniem można zatem obsługiwać wszystkie te pliki, które zgromadzone są na urządzeniu wyposażonym w system Android. O wielość różnorodnych ustawień dba z kolei rozbudowany equalizer.

Wielu zainteresuje również to, że radio może zostać zestrojone z fabrycznym sterowaniem audio zamontowanym w kierownicy samochodu. Nie trzeba zatem obawiać się, że utraci się tę wygodną funkcję po zdemontowaniu radia fabrycznego.

 

Pioneer DEH-X5900BT

Ten produkt znanej firmy odznacza się przede wszystkim ponadczasowym designem. Można zatem mieć pewność, że będzie znakomicie wyglądał w każdym samochodzie. Co ważniejsze, jest w pełni kompatybilny z najbardziej lubianymi dziś, internetowymi serwisami muzycznymi. Wystarczy w tym celu podłączyć smartfon z systemem iOS lub Android i cieszyć się ulubioną muzyką.

Przydatną funkcją jest oczywiście Bluetooth dający możliwość swobodnego prowadzenia rozmów telefonicznych. O najwyższą jakość dźwięku dba z kolei technologia Advanced Sound Retriever. Pozwala ona na to, by odtwarzane utwory były maksymalnie zbliżone do oryginału. Silnych wrażeń z odsłuchiwania ulubionych utworów dostarczy wzmacniacz tranzystorowy o łącznej mocy aż 200 watów.

 

Sony XAV-V630BT

Model ten przeznaczony jest dla wszystkich, którzy od sprzętu car-audio wymagają czegoś więcej niż odtwarzania muzyki. Japoński producent zadbał bowiem o szereg funkcji dodatkowych. Wyposażył swój wyrób w duży wyświetlacz i system służący do sterowania głosem. Z wszystkich dostępnych funkcji można zatem korzystać w sposób niezwykle wygodny.

Dba o to również specjalnie opracowany system łączności bezprzewodowej. Dzięki niemu możliwe staje się nawet obsługiwanie wiadomości tekstowych znajdujących się w telefonie. Łatwość obsługi zapewnia też duży, dotykowy panel z możliwością regulacji jasności kontrastu.

 

Alpine IVA-D511RB

To bez wątpienia kolejna propozycja dla bardzo wymagających użytkowników. Niezwykle zaawansowany technologicznie model ma bowiem niespotykaną wprost ilość ciekawych, przydatnych rozwiązań. W pierwszej kolejności uwagę zwraca 7-calowy wyświetlacz. To właśnie na nim widoczne są wszystkie funkcje dostępne w tym wszechstronnym urządzeniu. Korzystanie z nich ułatwia rozbudowany interfejs graficzny.

Co ciekawe, opisywany sprzęt umożliwia odtwarzanie filmów zapisanych na płytach DVD. Nie zapomniano przy tym oczywiście o wejściu AUX i bardzo rozbudowanym korektorze dźwięku. Komunikacja bezprzewodowa pozwala oczywiście na współpracę z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth. Dodatkowo użytkownik ma szansę zestrojenia całości z kamerą cofania.

Przedstawione przez nas modele radioodtwarzaczy są jednymi z najlepszych na rynku. Dlatego właśnie stanowią ciekawą propozycję dla tych, którzy chcą, aby w samochodzie rozbrzmiewał najwyższej jakości dźwięk.


Porównywarka cen CENOWE.pl poleca produkty w temacie

  • 24.05.2017
Alpine IVA-D511

Marka: Alpine

od 3 449,00 zł
Pioneer DEH-150MP

Marka: Pioneer

331,00 zł
Kenwood KDC-110

Marka: Kenwood

od 237,33 zł
Sony CDX-G1200

Marka: Sony

od 269,00 zł
Kenwood KMM-361

Marka: Kenwood

od 299,00 zł
Kenwood KMM-BT203

Marka: Kenwood

od 319,00 zł