Najmodniejsze ozdoby świąteczne

Najmodniejsze ozdoby świąteczne

Już za chwilę czas, na który wiele osób czeka cały rok - Boże Narodzenie. Zapewne zdecydowana większość z nich już marzy o zapachu świeżej choinki w domowym zaciszu. Święta to czas, kiedy w domach czy na ulicach pojawiają się interesujące ozdoby. Postanowiliśmy przyjrzeć się tym najciekawszym.

 

Lampki LED

Od kilku lat jest to prawdziwy hit na rynku. Oświetlenie typu LED w świątecznej postaci występuje na każdym kroku. Jego ogromną zaletą jest uniwersalność, funkcjonalność, jak i znacznie niższe zużycie energii. W ofercie wielu sklepów internetowych znajdziemy zarówno oświetlenie choinkowe, jak i przeznaczone do wnętrz i na zewnątrz domów. Jest ono w stanie zapewnić całkiem mocne światło, a przy tym nie wiąże się z problemami typowymi dla tradycyjnych świateł. Jeśli jedno z nich ulegnie przepaleniu, to pozostała reszta nadal będzie sprawnie działać.

Oświetlenie LED przybierać może różne formy. Z jednej strony zetkniemy się z małymi lampkami, które tworzą kilku lub kilkunastometrowy łańcuch świetlny, a z drugiej strony z lampkami, które są tylko dodatkiem do dekoracji. Sporym powodzeniem cieszą się wszelkiego typu lampki z mikołajami, formami typu bombki, sople lodu, które od środka oświetlane są właśnie ledami. Nie zapominajmy przy tym, że cena za takie produkty jest niezwykle atrakcyjna.

 

Duże bombki

Przez lata byliśmy przyzwyczajeni do tego, że bombki umieszcza się wyłącznie na drzewku świątecznym. Jednak od pewnego czasu panuje nowy trend, w którym to bombki o sporej wielkości zawieszane są na specjalnym stelażu łączonym ze stroikiem świątecznym. W taki oto sposób sporej wielkości bombka może zostać umieszczona w centralnej części stołu świątecznego lub w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Równie dobrym pomysłem może być zawieszenie takiej bobki od lampy sufitowej, żyrandola.

 

Skrzaty świąteczne

Bardzo dużą popularnością cieszą się skrzaty świąteczne. Te małe stworki, które w wielu kulturach uznawane są za pomocników kuchennych czy samego św. Mikołaja mogą w świetny sposób udekorować pomieszczenia. Zakup kilku lub kilkunastu takich małych skrzatów sprawi, że będziemy mogli je umieszczać pod choinką, w okolicach dziecięcych łóżek. Z pomocą takich małych produktów możemy jeszcze bardziej wzmocnić magię tych świąt.

 

Świąteczne świece

Wiele osób chcąc zadbać o świąteczny klimat, decyduje się na zakup specjalnych świec. W ofercie wielu sklepów i lokalnych producentów znajdziemy świece zarówno o wąskiej jak i szerokiej podstawie. Są one z reguły ciekawie udekorowane w gwiazdki i inne motywy świąteczne. Z pomocą takich świec oraz wspomnianego oświetlenia LED możemy stworzyć wyjątkowy klimat podczas kolacji wigilijnej. Alternatywą mogą być domki, kominki zapachowe ze świątecznymi motywami.

 

Mikołaje, renifery

Lata mijają, a nadal ogromnym powodzeniem cieszą się wszelkiego typu figurki reniferów jak i mikołajów. Tworzone są one zarówno z myślą o dekoracji wnętrz, jak i domów, ogródków, posesji. W ofercie wielu sklepów znajdziemy plastikowe, ceramiczne, drewniane, a nawet tworzone z tkanin postaci św. Mikołaja, reniferów, elfów. W zależności od formy mogą być one umieszczane na drzewku, zasłonie, firankach, parapecie, płocie, elewacji. Tutaj panuje niezwykle duża dowolność pod względem wielkości, cen i przeznaczenia.

 

Wyroby rękodzielne

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się rzemieślnicze wyroby świąteczne. Ozdoby choinkowe tworzone z papieru, drewna czy też darów lasu jak szyszki, żołędzie są w stanie w wyjątkowy sposób udekorować pomieszczenia. Ich zaletą jest przede wszystkim naturalność jak i również bezpieczeństwo. Pozbawione są na ogół sztucznych barwników, niebezpiecznych substancji. Tego typu ozdoby możemy zakupić w coraz większej ilości sklepów, jak i również spróbować wykonać samemu.

 

Co jeszcze warto kupić?

Jeśli chcemy stworzyć wyjątkową atmosferę w domu, zawsze możemy postawić na kilka sprawdzonych dekoracji. Istnieje cała gama naklejek lub ozdób, które w ten sposób są mocowane do mebli, drzwi. Do tego dochodzą tradycyjne amerykańskie skarpety, które mocuje się w pobliżu kominka. Łańcuchy, gwiazdki nie muszą się znajdować wyłącznie na choince. Warto je powiesić także w kilku innych miejscach.


Porównywarka cenowa www.CENOWE.pl poleca:

  • 20.12.2017