Joga - przegląd najlepszych książek

Joga - przegląd najlepszych książek

Systemy filozoficzne rodem z Dalekiego Wschodu cieszą się na całym świecie ogromną popularnością. Nie powinno zatem nikogo dziwić to, że joga zdobywa nieustannie tysiące zwolenników. Ten sposób dbania o zdrowie jest bowiem dyscypliną, którą warto poznać nieco bliżej. Temu celowi służą między innymi ciekawe książki. Które są najbardziej godne naszej uwagi?

 

Joga światłem życia

Autorem tej interesującej publikacji jest B.K.S. Iyengar. Jeden z największych mistrzów jogi nie bez przyczyny jest bardzo ceniony przez miliony uczniów. Praktykuje jogę od bardzo długiego czasu, a styl, w jakim to robi, jest wzorem dla wielu. Do zaleceń tych stosuje się także ogromne grono Polaków. Nie powinno zatem nikogo dziwić to, że mistrz zachęca wielu zainteresowanych do podążania swoimi śladami.

Motywuje do tego zarówno osoby początkujące, jak i te, które znają i praktykują jogę od lat. Proponuje, by wraz z nim wyruszyć w podróż w głąb siebie. W ten sposób, dzięki znakomitemu instruktażowi, można osiągnąć zdrowie i równowagę na wielu poziomach. Przede wszystkim jednak na tych dotyczących ciała i ducha.

 

„Joga dla każdego”

Wiadomo, że wszyscy, którzy zdecydowali się na praktykowanie dalekowschodnich ćwiczeń, mają różne cele. Jedni pragną znaleźć sposób na walkę ze stresem w świecie pełnym zmian. Inni chcą z kolei odnaleźć drogę do tego, aby dotrzeć do skrywanych w sobie pragnień.

Jest jeszcze grupa, której członkowie chcą dłużej cieszyć się znakomitą sprawnością fizyczną. Wszyscy ci ludzie, niezależnie od celu, który obrali, muszą podążać wspólną ścieżką. Jest nią praktykowanie. Musi się na nim skupić każdy, kto pragnie osiągnąć wyznaczone sobie zadania. Ponadto okazuje się, że może zrobić to człowiek w różnym wieku. Jest to zatem osiągalne i możliwe dla każdego, kto jest zmotywowany w drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu.

 

Hatha joga

Autorzy książki zadbali o to, by przedstawić czytelnikom wszystkie najpopularniejsze ćwiczenia. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że ludzie z różnych zakątków świata praktykują najważniejsze spośród nich. Wszystkie one, zwane asanami, wpływają na oczyszczenie organizmu i kontrolowanie oddechu.

Mają ponadto nieoceniony wpływ na giętkość i elastyczność wszystkich partii mięśni. To z kolei sprawia, że poprawia się kondycja całego ciała. Wzrasta wytrzymałość fizyczna i możliwe staje się uwolnienie napięć drzemiących w organizmie. Wzmacnia się też układ krążenia. Wykonywanie kolejnych pozycji staje się proste za sprawą zdjęć ukazujących każdą z faz ruchu. Wszystko to uzupełniono też o dokładny opis wszystkich 77 pozycji.

 

„Joga w każdym wieku”

Aktywność fizyczna jest konieczna w każdym wieku. Stanowi podstawę długowieczności i dobrego samopoczucia. Wiadomo jednak, że z czasem dobór dyscypliny sportowej musi być przemyślany zdecydowanie bardziej. Dlatego właśnie osoby po 60. roku życia zachęca się do praktykowania jogi. Przydaje się ona właśnie wtedy, gdy nadchodzi kres aktywności zawodowej.

W tym czasie nie można jednak pozwolić na to, by mięśnie zwiotczały i osłabiły się. Dlatego właśnie autorki publikacji zachęcają do uprawiania niezaawansowanych ćwiczeń. Nie wymagają one ponadprzeciętnej giętkości, jednak przynoszą niezwykłe efekty. Początkowo, do czego zachęcają trenerki, można zacząć od wykonywania kolejnych ruchów z użyciem przyrządów pomocniczych. Cały proces opisany został niezwykle dokładnie krok po kroku.

 

13 lekcji jogi

Forma aktywności sportowej opisana w tej książce adresowana jest do każdego. Decydują się na nią osoby o różnym usposobieniu, budowie ciała, giętkości i elastyczności mięśni. Właśnie ta uniwersalność jest wprost nieoceniona. Dodatkowo wprowadzenie w życie ćwiczeń wywodzących się z Indii niesie ze sobą wiele pozytywnych zmian. Dotyczą one nie tylko stanu zdrowia, ale również jakości życia.

Autorka przekonuje również o tym, że to wszystko połączone z odpowiednią dietą przynosi znakomite wyniki. O znaczeniu opisywanej publikacji świadczą też niezwykle pochlebne opinie recenzentów. Dlatego właśnie warto zaufać tej propozycji wydawniczej i za pośrednictwem zawartych w niej wskazówek zmienić każdy kolejny dzień.

Joga jawi się jako droga do polepszenia jakości własnego życia. Prowadzi też do uelastycznienia mięśni i polepszenia kondycji. Dlatego właśnie warto poznać jej tajniki przy pomocy opisanych tu książek.


Sprawdź produkty w temacie na porównywarce cen www.cenowe.pl

  • 20.05.2017