CB radio - prezentacja sprzętu samochodowego

CB radio - prezentacja sprzętu samochodowego

CB radio, podobnie jak nawigacja samochodowa, przydaje się w trakcie długich podróży autem. Dlatego właśnie dobrze jest zaopatrzyć się w nią, by umożliwić sobie kontakt z innymi kierowcami znajdującymi się na drodze. Można wtedy uzyskać wiele wartościowych i przydatnych informacji o sytuacji na drodze. Żeby jednak odbiór przekazywanych wiadomości przebiegał bezproblemowo, trzeba wybrać odpowiedni model sprzętu samochodowego. Które są szczególnie warte naszej uwagi?

 

President Jimmy II ASC

Model ten stanowi uproszczony wariant znanej i cenionej konstrukcji o nazwie Teddy. Jednocześnie został stworzony z myślą o polskich użytkownikach. Pozwala zatem na odbiór wszystkich najpopularniejszych 40 kanałów. Najważniejsze jest jednak to, że posiada wbudowany, bardzo sprawnie działający układ odpowiedzialny za blokadę szumów. Dzięki temu jakość dźwięku każdorazowo cieszy użytkownika najwyższym możliwym poziomem.

Ogromnym atutem opisywanego radia są ponadto jego niewielkie rozmiary. Oznacza to, że z powodzeniem może być zamontowane w większości samochodów. Wielu kierowców ucieszy również ergonomiczna budowa mikrofonu, projektanci zadbali bowiem o to, aby wszystkie najważniejsze opcje były łatwo dostępne. Dlatego też przyciski do sterowania nimi znajdują się na obudowie. Całość dopełniona została dużym, czytelnym wyświetlaczem. Właśnie na nim widoczne są wszystkie najważniejsze dla użytkownika dane.

 

Alan 42 Multi

Ten popularny sprzęt firmy Midland od lat cieszy się dużym zaufaniem użytkowników. Na jego dobrą renomę wpływa przede wszystkim to, że można bardzo szybko i sprawnie zainstalować go w każdym samochodzie. Równie ważne jest, że niesłychanie szybko można dokonywać zmian w zakresie najpopularniejszych częstotliwości.

Wszystkie najważniejsze ustawienia widoczne są na dużym, wielofunkcyjnym wyświetlaczu. Jest podświetlany, zatem nawet w nocy możliwe jest odczytanie tego, co widnieje na ekranie. Warto dodać, że synteza częstotliwości dokonywana jest przy pomocy pętli fazowej PLL. Zapotrzebowanie na prąd zmniejszone zostało z kolei dzięki nowoczesnemu systemowi oszczędzania baterii. To wszystko sprawia, że produkt polecany jest przez wielu kierowców.

 

M-Tech Legend III

To radio zyskało już wielu zadowolonych użytkowników. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Inżynierowie pracujący nad jego stworzeniem dołożyli wszelkich starań, by sprostało ono wymaganiom najbardziej wymagających kierowców. Dlatego właśnie projektując, wzorowali się na budowie zaczerpniętej z modelu President Harry III ASC. Całość bazuje zatem na tej samej płycie głównej i pozostałych podzespołach.

Ponadto wyposażona została w funkcję Squelch, która jest odpowiedzialna za blokowanie zbędnych szumów. Używając jej, można mieć pewność, że zredukuje się wszystkie niechciane zakłócenia. Niezastąpiony jest też dodatek w postaci RF Gain, który zmniejsza czułość radia. Tym samym eliminuje się wszystkie najsłabsze częstotliwości, a zyskuje się odpowiednio czysty odbiór pożądanych sygnałów. Można mieć więc pewność, że sprzęt nie zawiedzie nawet w mieście, gdzie występuje bardzo dużo zakłóceń w eterze.

 

Albrecht AE 5890

Odbiornik ten stworzony został przez jedną z najbardziej cenionych firm na rynku. W pierwszej kolejności odznacza się możliwością płynnej i niezwykle dokładnej regulacji. Pozwala na to, by dokonywać minimalnej regulacji rzędu 500 Hz. Tym samym sprawia, że możliwe staje się bardzo precyzyjne ustawienie pożądanego kanału. Ciekawym rozwiązaniem jest również wyświetlacz dysponujący podświetleniem w aż 7 różnych kolorach.

Przydatnym rozwiązaniem jest także ułatwiony dostęp do najczęściej używanych kanałów (9 i 19). Przydatny w trasie jest też przełącznik częstotliwości wbudowany w mikrofonie. Całość dopełnia opcja Noise Blanker pozwalająca na uzyskanie maksymalnie czystego dźwięku wolnego od szumów. Tym samym można mieć pewność, że uzyska się idealnie klarowny przekaz od innych użytkowników systemów CB. A to przecież najważniejsze, czego oczekuje się w trakcie podróży.

Przedstawione modele najpopularniejszych producentów są jednymi z najlepszych na rynku. Cieszą się ogromnym zaufaniem użytkowników i recenzentów. Tym samym stanowią najlepszą pomoc w trakcie podróżowania samochodem. Warto z nich korzystać, by każda trasa mijała bez utrudnień.


Porównywarka cen www.cenowe.pl poleca produkty w temacie:

  • 13.06.2017
Alan 210

Marka: Alan

299,00 zł
President Jimmy II ASC

Marka: President

od 399,00 zł
Yosan JC-2204

Marka: Yosan

314,00 zł
Alan 42 Multi

Marka: Alan

425,00 zł
Alan 199A

Marka: Alan

od 249,00 zł