10 najlepszych prezentów świątecznych dla dorosłych

10 najlepszych prezentów świątecznych dla dorosłych

Wraz ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia coraz bardziej zastanawiamy się nad tym, co ciekawego kupić komuś bliskiemu. Z podarunkami zawsze jest ten problem, iż możemy zupełnie nie trafić z gustem i potrzebami, co się przekłada potem na odpowiedni poziom niezadowolenia. Warto wobec tego pomyśleć nad jak najlepszym podarunkiem. Prezentujemy w związku z tym 10 najlepszych prezentów świątecznych dla dorosłych.

 

1. Smartwatch lub smartband

Obecnie panuje moda na bycie fit, jak i na aktywność fizyczną. Popularne staje się korzystanie z aplikacji sportowych na telefonie. Aby lepiej gromadzić dane z treningu z pewnością osobie dorosłej przyda się zegarek lub opaska sportowa. Takie urządzenia posiadają najczęściej krokomierz, miernik spalanych kalorii. Mogą nam pokazywać powiadomienia o połączeniach i smsach z telefonu. Oczywiście im wyższa cena, tym bardziej zaawansowane urządzenie możemy kupić. Ceny wahają się od około 100 do ponad 1000 złotych.

 

2. Aparat natychmiastowy

W dobie cyfryzacji coraz więcej osób powraca do tradycyjnej fotografii. Jednak zamiast kupić aparat na zwykłą kliszę, możemy zdecydować się prezent w postaci aparatu natychmiastowego. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia marki Polaroid oraz Fujifilm, dzięki którym można otrzymać gotowe zdjęcie do ręki w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Choć może się to wydawać zabawką dla młodzieży, w rzeczywistości i starsze osoby będą mieć z tego frajdę.

 

3. Głośnik Bluetooth

Kolejny ciekawy elektroniczny gadżet. Coraz więcej producentów oferuje nam małe głośniki bezprzewodowe, dzięki którym możemy cieszyć się muzyką w każdym miejscu. Z pomocą takiego głośnika można słuchać muzyki z telefonu czy też laptopa. Taki prezent przyda się zarówno w czasie wyjazdów jak i na co dzień w domowych warunkach.

 

4. Biżuteria

Jest to jeden z tych prezentów, które dobrze sprawdzają się w czasie świąt, lecz wiążą się z małym ryzykiem. Dobrze jest podpytać się rodziny lub znajomych, jaki typ biżuterii preferuje obdarowywana osoba. Dzięki temu będziemy mogli idealnie trafić w gusta. Tyczy się to zarówno damskiej biżuterii, jak i męskich zegarków. Sporym powodzeniem cieszą się obecnie drewniane zegarki, które często tworzone są na specjalne zamówienie.

 

5. Perfumy

To samo tyczy się damskich i męskich zapachów. Perfumy są czymś, co dla wielu osób stanowi element stylu, dlatego ich dobór ma tak istotną wagę. Najbezpieczniejszym wyjściem jest zakup nowego opakowania w sytuacji, gdy poprzednie jest na wykończeniu. W innym przypadku dobrze jest skonsultować się ze znajomymi lub rodziną.

 

6. Książka lub płyta

Nie będziemy oryginalni, jeśli napiszemy, że książka lub płyta będzie dobrym pomysłem dla dorosłej osoby. Tutaj oczywiście również nie powinniśmy kupować w ciemno, albowiem dobrze jest znać gusta drugiej osoby. Kupno płyty ulubionego artysty lub książki cenionego pisarza powinno być bezpiecznym wyjściem.

 

7. Zestawy z alkoholem

Specjalnie na okres świąteczny wydawane są wyjątkowe zestawy związane z alkoholem. Osobie dorosłej możemy kupić ciekawe kompozycje. Dobrym pomysłem dla mężczyzny może być zakup wieloletniej whisky czy bourbona wraz z kompletem szklanek. Paniom z kolei można sprezentować świąteczne wydanie wina wraz ze specjalnym kieliszkiem na te okazję. Równie dobrym pomysłem mogą być naczynia lub akcesoria związane z alkoholem. Prawdziwym hitem są kieliszki do wina o pojemności 750 ml.

 

8. Kamera sportowa

Jest to ciekawe rozwiązanie dla miłośników elektroniki oraz aktywności. Małe i niezwykle poręczne kamery sportowe służyć mogą kręceniu filmików podczas podróży, uprawiania sportu, zwłaszcza jazdy na nartach, rowerze. Dzięki niezwykle sporej konkurencji na rynku, możemy znaleźć kamery w cenie około 100 jak i ponad 1000 złotych.

 

9. Gra planszowa

Wielu osobom gry planszowe kojarzą się z czymś dziecinnym. Tymczasem powstało na przestrzeni ostatnich lat wiele wyjątkowych gier, które z pewnością spodobają się dorosłym. Dzięki takim propozycjom można się nie tylko świetnie bawić w gronie znajomych, lecz także spędzać inaczej czas niż przed TV.

 

10. Coś dla leniwych

Jeśli nie mamy za bardzo pomysłu na prezent, to zawsze lepszym wyjściem niż dawanie pieniędzy w kopercie jest zakup czegoś do samodzielnego zrealizowania, Voucher, bon, bilety do kina czy teatru mogą być całkiem udanym a przy tym neutralnym podarunkiem.  


Znajdź polecane produkty poprzez CENOWE.PL 

  • 14.12.2017
Xiaomi AmazFit

Marka: Xiaomi

od 329,00 zł
MyKronoz ZeSplash

Marka: MyKronoz

139,90 zł
Goclever Chronos Connect 2

Marka: Goclever

od 96,55 zł
Overmax Touch 2.5

Marka: Overmax

od 279,99 zł
Media-Tech Motive MT-853

Marka: Media-Tech

od 137,90 zł
Samsung Gear S3 Frontier SM-R760

Marka: Samsung

od 1 189,00 zł